Teknoloji devinden rekor iş anlaşması hisse tavan oldu !

borsa

Borsa İstanbul’da halka açık bir şekilde işlem gören bu teeknoloji devinden rekor iş anlaşması geldi. 72 milyon dolarlık iş anlaşması hisseyi nasıl etkiledi.? Merak edilenler…

Teknoloji devinden rekor iş anlaşması hisse tavan oldu Yatırımcıları heycanladıran gelişmenin detayları haberimizde…

Yeo Teknoloji #YEOTK tarafından yapılan KAP duyurusunda şu ifadelere yer verildi.

Şirketimiz, Türkiye’nin önde gelen sağlık gruplarından olan bir müşterisi ile anahtar teslim Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu kapsamında yeni imzalanan 43.718.691,8 USD+KDV sözleşme ile birlikte toplam sözleşme bedeli 71.488.691,8 USD+KDV’ye ulaşmıştır. 

Müşterimizin Türkiye’nin çeşitli illerindeki tüketimlerini karşılamak amacıyla güneş enerjisi tesislerinin proje geliştirme ve anahtar teslim kurulum kapsamında; uygun arazilerin bulunması, fizibilitelerin yapılarak ilgili kurumlardan tüm izinlerin alınması, mühendislik çalışmaları ile tüm inşaat, mekanik ve elektrik kurulumlarının yapılması için Güneş Enerjisi Santrali (GES) tesisi kapsamında şu ana kadar 29 Kasım 2022 ve 3 Şubat 2023 tarihlerinde yaptığımız 3 yeni iş ilişkisi ile birlikte toplamda 27.770.000 USD+KDV’lik sözleşme imzalamıştı. Bu kapsama ek olarak 43.718.691,8 USD+KDV bedelinde yeni sözleşme imzaladığımızı kamuoyunun bilgilerine arz ederiz. Böylelikle güncel toplam sözleşme bedeli 71.488.691,8 USD + KDV olmuştur.   

Bu projede ayrıca alanında öncü ESCO(Enerji Servis Şirketi) firmalarından olan partnerimizle finansman çözümü de sağlanmıştır. Sözleşme ve iş birlikteliğine ait detaylar önümüzdeki günlerde yapılacak lansmanla kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kamuoyuna ve Sayın Ortaklarımıza saygı ile duyururuz.

Şirket hisseleri haber sonrası tavan oldu

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için Borsa Vakti bildirimlerini açmayı unutmayınız.

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz  rekor iş anlaşması

Exit mobile version