Yok böyle temettü 8 milyon dolarlık imtiyazlı temettü !

8 MİLYON DOLARLIK TEMETTÜ

Borsa’da halka açık bir şekilde işlem gören bu hisseden yatırımcıları şaşkınlığa uğratan ve yok böyle temettü dedirten bir KAP geldi. 8 milyon dolar temettü dağıtacak olan şirket ufak ama önemli bir ayrıntıyı es geçmedi.

Yok böyle temettü 8 milyon dolar Halka açık bu şirketten yatırımcıları heycanlandıran KAP !

Turcas Petrol #TRCAS tarafından yapılan temettü açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

%30 oranındaki iştirakimiz Shell & Turcas Petrol A.Ş. (“STAŞ”)’nin 23.06.2023 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Şirketimize 8 Milyon ABD Doları tutarında imtiyazlı temettü ödenmesine karar verilmiştir. Şirketimiz ve Shell Company of Türkiye Ltd. arasındaki Dengeleme Anlaşması çerçevesinde Şirketimizce Shell Company of Türkiye Ltd.’e yapılacak 1,2 Milyon ABD Doları tutarındaki ödeme sonrasında Şirketimizde kalacak net nakit girişi 6,8 Milyon ABD Doları olacaktır. İlgili tahsilat ve ödemelerin Haziran ayının sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.

Imtiyazlı temettü ne demek?

İmtiyazlı hissedarlar, şirket kârından belli oranlarda temettü alabilir. Söz konusu ödeme, yıllık bilançoya göre belirlenen ana kârdan ya da temettü için ayrılan paydan yapılabilir. İmtiyazlı hisse senedi sahiplerine tanınan bir diğer ayrıcalık ise aday gösterebilme yetkisidir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz 

Exit mobile version