USD33,06
EURO36,21
JPY0,212800
RUB0,375600
GBP43,06
EURO/USD1,09
BIST11.226,29
GR. ALTIN2.620,94
BTC64.942,18
  1. Haberler
  2. Halka Arz
  3. 2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım?

2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta perşembe günü onay alan 4 halka arzdan 2’si bugün talep topluyor. Peki yatırımcılar için kritik soru 2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım? İşte yanıtı…

2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım? Merakla beklenen halka arzlarda talep toplama başladı. Tüm detaylar…

Son dönemde yapılan halka arzlarda milyonluk katılımlar ile rekor kırılırken bu halka arzlarda durum nasıl olacak? Hangi arza ne kadarlık başvuru yeterli olur? İşte o soruların yanıtı.

Bugün talep toplayan halka arzlardan ilki Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. halka arz detaylarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Katılımevim halka arz kaç lot düşer? Tüm detaylar…
thumbnail
Katılımevim halka arz kaç lot düşer? Tüm detaylar…
Haberi görüntüle

Talep toplayan diğer halka arz ise Pasifik Eurasia Lojistik Dış Ticaret A.Ş. halka arz detaylarına aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Pasifik Lojistik Halka arz detayları
thumbnail
Pasifik Eurasia halka arz oluyor ! Tüm detaylar…
Haberi görüntüle

HALKA ARZLARDA KAÇ LOT DAĞITILACAK

Yarın halka arz olmak adına talep toplayacak bu iki şirketin halka arzına katılmak adına yatırımcılar ne kadar talep girmeli?

KTLEV  halka arzı için 800 TL
PASEU halka arzı için 600 TL 
Talep gönderip halka arzlara katılabilirsiniz.

BİRDEN FAZLA HESAPTAN KATILABİLİR MİYİM?

Halka arz iki ayrı bankadan alınır mı sorusu, arz müracaatı ile daha fazla lot sayısına ulaşmayı hedefleyen yatırımcılar, aynı kişinin başka banka üzerinden bu işlemi yapıp yapamayacağını sorguluyor. Peki, halka arz iki ayrı bankadan alınır mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

Halka Arz işlemi, aynı kişi tarafından iki ayrı banka üzerinden yapılamayacaktır. Konuyla ilgili Borsa İstanbul’dan yapılan açıklama şu şekilde;

“Aynı ve/veya farklı aracı kurumlardan iletilen, ancak aynı MKK sicil numarasına sahip yatırımcı emirlerinden sadece fiyat ve zaman önceliği kuralına göre önceliğe sahip ilk emre dağıtım yapılacaktır. Aynı MKK sicil numarasına sahip mükerrer girilen diğer emirler dağıtıma konu edilmeyecektir.”

HALKA ARZA NASIL KATILIM SAĞLANIR?

İzahname yayımlandıktan sonra ise şirket, halka arz için talep toplama tarihleri belirler. Talep toplama süresi genellikle, 2 ya da 3 iş günü olur.

Belirli banka ve aracı kurumlar, halka arz işleminde yatırımcılardan talep toplar. Yatırımcılar, ilgili bankanın internet bankacılığı sistemini kullanarak ‘yatırım’ menüsünden halka arz işlemine katılır. Yatırımcı, almak istediği hisse senedi adedini belirtir ve ödemesi gereken toplam miktarı ödeyerek talep göndermiş olur.

Örneğin; bir şirketin halka arzında belirlenen fiyat 10 TL’dir. Yatırımcı, halka arza katılarak 100 hisse senedi istediğini belirtir ve 1.000 TL ücret öder. Bankanın aldığı komisyon, bu rakamdan hariçtir.

HALKA ARZ SONRASI NE OLUR?

Şirket, talep toplama süresi tamamlandığında talep toplamayı keser. Bu aşamadan sonra ise halka arz sonuçları açıklanacaktır. Birkaç gün içerisinde şirket, halka arz sonuçlarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurur.

Halka arz işlemine kaç yatırımcıdan talep geldiği ve halka arza konu olan payların kaçının satıldığı gibi bilgiler, halka arz sonuçlarında yer alır. Şirketin halka arzı başarı ile tamamlandıktan sonra ise dağıtım işlemi gerçekleştirilir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için Borsa Vakti bildirimlerini açmayı unutmayınız.

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz

2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım? 2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım? 2 halka arz kaç lot düşer? Nasıl katılırım?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Borsa Vakti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!