USD32,56
EURO34,85
JPY0,210200
RUB0,353000
GBP40,60
EURO/USD1,07
BIST9.722,09
GR. ALTIN2.429,64
BTC64.488,90

3 bedelsiz 1 bedelli SPK’dan onay aldı !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK tarafından 3 bedelsiz 1 bedelli sermaye artırımına onay verildi. Hangi şirketler onay aldı?

SPK yayınladığı bültende 3 bedelsiz 1 bedelli sermaye artırımına onay verdi. Sermaye artırım rüzgarı devam ediyor…

Onay alan şirketler şu şekilde

Bedelsiz sermaye artırımı, bir şirketin mevcut hissedarlarına hisse senetlerini ücretsiz olarak dağıtarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu tür bir artırımda, şirketin sermayesi artarken, hissedarların toplam hisse oranı değişmez. Bedelsiz sermaye artırımı genellikle şirketin karlılığından veya yedek akçelerinden finanse edilir. Hisse senetleri, mevcut hissedarların portföylerinde otomatik olarak artar ve herhangi bir nakit ödeme yapmalarını gerektirmez.

Bedelli sermaye artırımı, şirketin sermayesini artırmak için hisse senetlerinin belirli bir fiyattan mevcut ve/veya yeni yatırımcılara satılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu tür bir artırımda, şirket yeni hisse senetlerini satışa sunar ve hisse senetlerini satın alan yatırımcılar, hisse senetleri karşılığında nakit ödeme yaparlar. Bu şekilde şirketin sermayesi artarken, mevcut hissedarların toplam hisse oranı azalır.

Bedelsiz sermaye artırımı, mevcut hissedarlara şirketin başarılarından pay verirken, bedelli sermaye artırımı yeni yatırımcılara şirkete fon sağlama imkanı sunar. Her iki yöntem de şirketlerin sermayelerini artırmak ve büyüme için kaynak yaratmak amacıyla kullanılır. Hangi yöntemin tercih edildiği, şirketin ihtiyaçlarına, sermaye yapısına ve stratejisine bağlı olarak değişebilir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz 3 bedelsiz 1 bedelli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Borsa Vakti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!