USD32,55
EURO34,87
JPY0,210300
RUB0,353000
GBP40,63
EURO/USD1,07
BIST9.722,09
GR. ALTIN2.429,24
BTC64.420,44

5 tavan sonrası 30 günlük tedbir!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da seans kapanışı ile birlikte tedbirler gelmeye başladı. Son günlerin gündem hisselerinden olan bu hisseye 5 tavan sonrası 30 günlük tedbir getirildi. Hangi tedbirler uygulanacak?

5 tavan sonrası 30 günlük tedbir. Hangi hisse ve uygulanan tedbirler neler? Merak edilenler ve daha fazlası haberimizde…

Avrupa Yatırım Holding #AVHOL hisselerinde son 15 günde yaşanan hareketlilik baş döndürdü. Hisse fiyatı yalnızca 15 günde 23 TL den 55 TL seviyesine yükseldi.

Hisseye bugün 30 günlük tedbir uygulandı tedbir kararının detayları şu şekilde

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVHOL.E payı 15/06/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/07/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

thumbnail
TEDBİR GELEN HİSSELER
Tavan serisi devam ediyor tedbir gelen hisse doludizgin!

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız.

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz 5 tavan sonrası 30 günlük tedbir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Borsa Vakti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!