Borsa düşerken bu hisseler TAVAN oldu!

image-41

Borsa İstanbul’da SASA öncülüğünde yaşanan düşüş sonrası yatırımcılarda kötümser hava hakimken bu hisseler TAVAN oldu sahiplerini mutlu etti İşte Borsa düşerken bu hisseler TAVAN olan o hisseler

Borsa düşerken bu hisseler TAVAN oldu. Hangi hisseler? Yatırımcısını sevindiren hisseler hangisi? Yanıtı haberimizde…

5 hisse tavan oldu.

Bir hisse senedinin tavan olması için ona olan arzın fazla olması gerekir. Talep düştüğünde ise buna bağlı olarak fiyatlar da düşecektir. Eğer hisse senedi popüler hale gelirse bu durumda arzı artacaktır. Ancak bu durumda senetlerin sayısı sınırlı olduğundan ve almak isteyenler sayıca arttığından bu durumda fiyatlarda da artış meydana gelecektir.

Borsada hisse senetleri için tavan fiyat marjı uygulanmaktadır. Bu marj pandemi öncesinde %20 iken yaşanan pandeminin ardından %10’a indirilmiştir. Bu marja göre hisse senedinin fiyatı bir gün içerisinde en fazla %10 kadar artıp azalabilir. Belirlenen marjın altında ya da üstünde işlem görmesi mümkün değildir.

Borsa Neden Düşüyor?
Borsa neden düşüyor? Ne oldu? Sasa etkisi mi?

Hisse senedinde tavan fiyat oluşabilmesi için uygun arz talep piyasasının meydana gelmesi gerekir. Günümüzde hisse senetleri popüler yatırım araçları arasında yer aldığından talep her zaman daha fazla olmaktadır. Tavan fiyat oluşumunun sağlanabilmesi için o senede ait trend eğiliminin buna elverişli olması gerekir. Bunun için hisse senedi fiyat değişmelerine özel olarak hazırlanan teknikler ve özel göstergelerden yardım alınabilir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayınız.

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz Borsa düşerken bu hisseler TAVAN oldu Borsa düşerken bu hisseler TAVAN oldu

Exit mobile version