Bu şirkete mahkemeden sevindiren haber!

sirket

Payları Borsa İstanbul’da halka açık bir şekilde işlem gören buşirkete mahkemeden sevindiren haber geldi. Hangi hisse?

Bu şirkete mahkemeden sevindiren haber geldi. Hisse ne durumda? Hangi hisse? Merak edilenler bu haberde…

ÇAN2 TERMİK A.Ş. #CANTE

Çan2 Termik Santral, EPDK’ya açtığı ceza iptali davasını kazandı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, davayı kazandıkları ifade edildi. 

Enerji Piyasaları Denetleme Kurumu’nun (EPDK) ocak ayında aldığı karar ile EPİAŞ’a yapılan gerçek dışı bildirimler sebebi ile 40 şirket hakkında idari soruşturma açılmasına ve 10 milyar 208 milyon 222 bin 680 liranın geri ödenmesine karar verilmişti. Tutarın faiziyle birlikte 11 milyar lirayı aştığı bildirilirken Çan2 Termik’e kesilen ceza miktarının da 1,5 milyar lira olduğu tahmin ediliyordu.

13.01.2023 Tarihli EPDK Yazısına Yönelik Mahkeme Kararı Hk.

Şirketimizin 14.01.2023 ve 11.04.2023 tarihli özel durum açıklamalarında belirtildiği üzere, EPDK’nın 30 Eylül 2022 tarihinde yaptığı değişiklik ile Kaynak Bazında Destekleme Bedelinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar’ın 7. Maddesine “(nihai tüketiciye kadar)” ibaresi eklenmiş, değişen muafiyet kapsamı geçmişe etkili olarak yürütülmek istenmiş ve ardından gerçeği yansıtmayan içeriklere basında yer verilmiştir.

EPDK tarafından iletilen 13.01.2023 tarihli yazıya müteakip olarak, Ankara 10. İdare Mahkemesinde idari işlemin iptaline yönelik açılan davaya ilişkin tarafımıza ulaşan bilgiye göre Şirketimiz lehine olan karar ile EPDK tarafından tesis edilen idari işlemin iptaline karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Cante

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz

mahkemeden sevindiren haber

Exit mobile version