Bu şirketten kritik başvuru Yıldız Pazar’a çıkıyor!

BORSA

Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem gören bu şirketten kritik başvuru yapıldı. Şirket Yıldız Pazar’a geçiş için başvuruda bulundu.

Bu şirketten kritik başvuru Yıldız Pazar’a çıkıyor! Şirket Yıldız Pazar’a geçiş için başvuruda bulundu. Detaylar ve daha fazlası haberimizde..


KUYAŞ YATIRIM A.Ş. #KUYAS

KUYAS tarafından yapılan KAP duyurusunda şu bilgilere yer verildi.

Şirketimizin 29.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu Kararı gereğince;

Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Ana Pazar’da “KUYAS” koduyla işlem gören paylarımızın, Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) Yıldız Pazar’a geçişi için uygun koşulların oluştuğu tespit edilmiştir. Buna istinaden Üst Pazar’a çıkmak için gerekli başvuru işlemlerinin başlatılmasına Yönetim Kurulu tarafından 29.05.2023 tarihinde karar verilmiştir.

Saygılarımızla Kamuoyuna Duyurulur.

Şirket Hakkında

Sektörün önde gelen inşaat şirketlerinden biri olan KUYAŞ / Kuyaş Yatırım A.Ş. Türkiye’nin %100’ü halka açık ilk gayrimenkul şirketi olma özelliği taşımaktadır. Çeyrek asırdır olduğu gibi bugün de sağlam ve fonksiyonel yapılar inşa etmekte ve sektörün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır. KUYAŞ; ürettiği projelerle ülkesine değer katmaya, ekonomiye yön vermeye ve sınırsız vizyonuyla Türkiye’nin lider Gayrimenkul Yatırım Şirketi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Yıldız Pazar Hakkında

Yıldız Pazar ile ilgili bir bilgi olarak, bu Pazar türü içerisinde işlem gören şirketler belirlenen şartları yerine getiren şirketlerdir.  Bu şart yeni düzenlemeye göre, 200 milyondan fazla olma şartı olmaktadır. Borsa ve finans içerisinde en büyük hacim ve piyasa değerine sahip hisselerin bu kategoride bulunduğu söylenebilir. Borsada bulunan toplamda 9 adet pazar bulunmaktadır. Bunlardan biri de yıldız pazardır. Bu Pazar grubunda olan şirketler https://www.kap.org.tr/tr/Pazarlar mevcuttur. Yıllık olarak değişkenlik gösterebileceği bilinmelidir.

 Yıldız Pazar nedir de önemli olan oranların doğru bilinmesi gerektiğidir. Bazı şirketler bu anlamda karışıklık yaşayabilmektedir. Grup 1 ve Grup 2 olarak ayrılan bu pazar grubunda temel olarak iki şeyin bilinmesi gereklidir. 200 Milyon Lira’dan fazla pay piyasa değerine sahip şirketler Yıldız Pazar kategorisinde bulunur ve işlem görür. Bunun haricinde şirketlerde bu değer 1 Milyar Lira’yı geçtiği zaman Grup 1 ve 200 Milyon Lira’dan 1 Milyar Lira’ya kadar olan değerde de Grup 2 de işlem görülmektedir. Bu pazar türünde bilinmesi gereken tek şey bu olmaktadır.  Pazar yapılarında Ekim ayı itibariyle düzenlemeler yapıldı ve birçok şey değişmiştir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız.

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz

kritik başvuru kritik başvuru

 

Exit mobile version