SPK İşlem Yasağı Nedeniyle Pay Duyurusu TAM 20 HİSSE !

spk-1

SPK İşlem Yasağı Nedeniyle Pay Duyurusu TAM 20 HİSSEDE milyonlarca lotluk paylar yasak kapsamında işte o hisseler

SPK işlem yasağı nedeniyle tam 20 hissede milyonlarca lotluk paylar yasak kapsamında işte o hisseler ve detaylar…

Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların “yasaklı” ve “Borsada işlem görmeyen pay”larına ait liste aşağıda yer almaktadır. İşlem Yapma Yasağına ilişkin uygulamalar Kuruluşumuz web sitesinde yer alan İş ve İşlem Kurallarında açıklanmaktadır.

İlgili ŞirketlerARSAN, AGYO, BSOKE, BAYRK, BIENY, BIOEN, DOBUR, EUHOL, FADE, HEKTS, IHAAS, IMASM, KCAER, KRPLS, LIDFA, MOBTL, OYLUM, PRDGS, RODRG, TDGYO

SPK, Türkiye’deki Sermaye Piyasası Kurulu’nun kısaltmasıdır. “SPK İşlem Yasağı” ifadesi, Sermaye Piyasası Kanunu veya SPK tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde, belirli bir hisse senedi veya menkul kıymetin alım-satım işlemlerinin geçici olarak yasaklandığı anlamına gelir. Bu yasak, genellikle önemli bir gelişmenin veya haberin ortaya çıkması durumunda, piyasanın istikrarını sağlamak ve olası manipülasyonları önlemek amacıyla uygulanır.

“SPK İşlem Yasağı Nedeniyle Pay Duyurusu” ifadesi ise, SPK’nın bir hisse senedi veya menkul kıymet üzerindeki işlem yasağı nedeniyle, ilgili şirketin bu durumu kamuya duyurduğu anlamına gelir. Bu tür bir duyuru, yatırımcılara hisse senedi veya menkul kıymet üzerindeki geçici yasaklama durumunu bildirir ve yasaklama süresi veya nedeni gibi bilgileri içerebilir.

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz

Exit mobile version