USD32,83
EURO35,24
JPY0,208800
RUB0,371200
GBP41,72
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
GR. ALTIN2.446,95
BTC66.835,63
  1. Haberler
  2. Şirket Haberleri
  3. Tavan giden bu hissedeki tüm işlemlere 30 gün TEK FİYAT!

Tavan giden bu hissedeki tüm işlemlere 30 gün TEK FİYAT!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 günde 6 TL’den 15 TL’ye hızlı bir yükseliş gösteren son 1 haftadır tavan giden bu hissedeki tüm işlemler 30 gün boyunca kısıtlandı. Tek fiyattan işlem görecek bu hisse hangisi?

Tavan giden bu hissedeki tüm işlemlere 30 gün TEK FİYAT! Son 10 günde fiyatını 2.5 kat artıran bu hissede tedbirler kar etmiyor.

Euro Menkul Yatırım Ortaklığı #EUYO hissesindeki anormal yükseliş dikkat çekti. Hissedeki tüm işlemler kısıtlandı. Neler oluyor?

Yapılan KAP duyurusunda şu bilgilere yer verildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUYO.E payı 18/07/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 17/08/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz. 

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Hissedeki tedbirlere karşın hacimdeki yükseklik dikkat çekti

Son dakika haberlerinden ilk siz haberdar olmak için = Borsa Vakti  =bildirimlerini açmayı unutmayınız

Bizi Twitter ve Telegramdan takip edebilirsiniz Tavan giden bu hissedeki tüm işlemlere 30 gün TEK FİYAT!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Borsa Vakti ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!